Ashwagandha od Mother’s Protect – Recenzja

Jakiś czas temu otrzymaliśmy wiadomość od firmy Mother’s Protect z zapytaniem, czy jesteśmy zainteresowani przetestowaniem ich ekstraktu z Ashwagandhy. Jako że poznaliśmy z własnego doświadczenia działanie tego adaptogenu to wyraziliśmy zgodę bez wahania. W tym artykule chcemy opisać nasze odczucia po ponad miesiącu regularnego stosowania ekstraktu.

 

Gdy dotarła do nas paczka to od razu wiedzieliśmy że pracownicy dokładnie wiedzą co robią i znają cel swojej pracy oraz z pewnością lubią to co robią i wkładają w to całe swoje serce. Już samo opakowanie wprawiło nas w pozytywne zaskoczenie. Po otwarciu go widzimy przyklejoną karteczkę z napisem:

“Ashwagandha którą trzymasz w ręku da Ci siłę do radosnego działania oraz uspokoi Twój umysł. Dzięki temu z większą łatwością podejmiesz codzienne czynności zmierzające do realizacji Twoich marzeń”

Według nas jest to znak że Mother’s Protect dba o swoich klientów i nawet gdy produkt jest już w naszych rękach to nadal pamiętają jaki jest cel ich pracy: Aby przynieść spokój ducha i wspomóc nasz organizm.

Do testów otrzymaliśmy 2 opakowania, dzięki czemu mogliśmy wypróbować ją we dwójkę. Ja i moja redakcyjna koleżanka Ania rozpoczęliśmy suplementację równocześnie. Trwała ona przez okres około ponad miesiąca. Nasze rezultaty były zbliżone. Preparat okazuje się skuteczny zarówno u mężczyzn jak u kobiet.

Pierwsze efekty pojawiły się już po 3 dniach stosowania. Najbardziej odczuwalny jest stan wyciszenia zaraz po przebudzeniu, gdy zastosujemy preparat przed snem, nawet gdy nie uda nam się przespać zalecanych 7-8 godzin to rezultat również jest odczuwalny (oczywiście nie zastąpi on snu, jednak chyba każdemu od czasu do czasu zdarzy się “zarwać nockę”. Dzięki Ashwagandha następny dzień po ciężkiej nocy wcale nie musi być stracony).

Naszym zdaniem powodem tego jest to iż chodzi bardziej o jakość niż długość snu. Jeśli dostarczymy naszemu organizmowi odpowiednich warunków i stanu wyciszenia przed położeniem się do łóżka to odwdzięczy się nam wspaniałym samopoczuciem na drugi dzień.

W ciągu dnia również czuć różnice jeśli chodzi o funkcjonowanie i umiejętności skupienia się na danej czynności nawet podczas wystąpienia czynników stresujących. Ashwagandha jest w końcu adaptogenem, który przywraca organizm do stanu równowagi nawet w sytuacjach gdy zwykle “tracimy głowę”. Największą zaletą dla mnie jest możliwość “funkcjonowania” nawet po dużym wysiłku fizycznym podczas gdy zwykle musiałem położyć się chociaż na moment bo inaczej nie mogłem się skupić i byłem poddenerwowany.

Jedna dawka zaraz po powrocie z siłowni potrafi przywrócić umiejętność koncentracji i spokoju. Dodatkowo ma działanie anaboliczne i obniża poziom kortyzolu we krwi, więc dla sportowców jest to dodatkowa zaleta.  Regenerację mięśni  również oceniam na duży plus. Mogłem także wydłużyć niektóre sesje treningowe nawet o 20-30 minut bez nagłej utraty energii jak to zazwyczaj bywało.

Ania, w wieku 35 lat również odczuła większy poziom energii stwierdzając z uśmiechem że czuje się teraz jak kilka lat młodsza i nie pamięta kiedy ostatnio tak dobrze się wysypiała :). Praca nad wieloma projektami jednocześnie, niemal codzienna aktywność fizyczna sprawiała czasem że po prostu nie miała sił, była podrażniona i często potrzebowała dnia wolnego aby móc powrócić do swoich codziennych zajęć. Oczywiście Ashwagandha nie zastąpi nam snu i odpoczynku jednak czasami są takie okresy czasu że musimy działać mimo tego że czujemy iż potrzebujemy odpoczynku. Dzięki temu adaptogenowi możemy robić to ze spokojem i większą skutecznością.

A co z czasem gdy nie pracujemy i mamy chwilę dla siebie? Oboje doszliśmy do wniosku że takie momenty o wiele przyjemniejsze. Nasze myśli nie są rozbiegane, mamy lepszy nastrój i możemy skupić się na “tu i teraz” oraz czerpać z tego większą radość. Rodzina i znajomi również zauważyli naszą zmianę (celowo nie powiedzieliśmy im o tym że stosujemy ashwagandhę aby sprawdzić ich reakcję).

Najważniejsze pytania i odpowiedzi

  1. W jaki sposób przyjmuje się ekstrakt z Ashwagandhy? 

Ashwagandha w formie ekstraktu jest przyjmowana pod język. Za pomocą pipety odmierzamy 15 kropel i po chwili połykamy. Zgodnie z informacjami jakie udało nam się odszukać, jest to jedna z najszybszych i najbardziej wydajnych metod przyjmowania tego adaptogenu oraz innych o podobnym działaniu. 

2. Jaka jest cena produktu i na ile wystarcza jedno opakowanie?

1 buteleczka Ashwagandhy o pojemności 50ml od firmy Mother’s Protect kosztuje w granicach 150 złotych. Przy dawkowaniu podanym przez producenta, jedno opakowanie starcza na okres ok. 1 miesiąca. Warto najpierw wypróbować zalecane 3 porcje po 15 kropli 3 razy dziennie a później dostosować je do własnych potrzeb. Ja zażywam ją codziennie przed snem oraz po treningu siłowym na siłowni (czasami po ciężkim dniu w pracy). W rezultacie jedno opakowanie starczy na dużo dłuższy okres czasu.

Ania ograniczyła swoją suplementację do 1 dawki zaraz przed snem i nadal odczuwa takie same efekty. Od czasu do czasu stosuje drugą dawkę około południa, gdy czuje że potrzebuje dodatkowej energii i lepszego skupienia. Dzięki temu jedno opakowanie starcza jej nawet na 3 miesiące stosowania.

3. Czy moim zdaniem cena nie jest za wysoka?

Testowałem ashwagadhę wielu firm i ta od Mother’s Protect moim zdaniem jest najlepsza i naprawdę czuć różnice w porównaniu do innych marek. Warto przynajmniej raz dokonać zakupu aby przekonać się na “własnej skórze” co ten ekstrakt ma do zaoferowania. Osobiście na pewno włączę ten preparat do swojej diety na stałe. Myślę że Ani nie muszę nawet pytać bo już złożyła zamówienie na kolejne opakowanie 🙂

4. Komu Ashwagandha przyda się najbardziej?

Moim zdaniem do tej grupy zaliczają się osoby, które “żyją na pełnych obrotach”, dużo pracują i czasem po prostu brakuje im energii na zrealizowanie wszystkich planów. Osoby nerwowe i żyjące w ciągłym stresie powinny postawić ten produkt na 1 miejscu jeśli chodzi o adaptogeny i suplementy. Myślę że każdy powinien spróbować Ashwagandhy chociaż raz ponieważ istnieje naprawdę niewiele preparatów na rynku, które mają tak szerokie spektrum działania. 

5. Jak długo można ją stosować i czy ma jakieś skutki uboczne?

Ashwagandha sama w sobie nie posiada skutków ubocznych o ile nie mamy problemów z nadczynnością tarczycy, nie zażywamy leków na depresję i bezsenność oraz nie mamy alergii na żaden ze składników. W razie wątpliwości można skontaktować się bezpośrednio z producentem, który odpowie na wszystkie pytania. Kobiety w ciąży  nie mogą stosować Ashwagandhy.

Ashwagandhę stosuje się przez okres ok. 6 miesięcy po czym zalecana jest co najmniej miesięczna przerwa aby organizm mógł “odzwyczaić się” od jej działania. Myślę że nawet jedna 6 miesięczna kuracja jest w stanie dać nam efekty na o wiele dłuższy czas. Większość korzyści takich jak nastawienie do sytuacji, ludzi i stresorów utrzymuje się nawet po zaprzestaniu stosowania tego preparatu. Po prostu zauważamy że działając bez zbędnych emocji jesteśmy o wiele bardziej efektywni.

6. Co z tańszymi zamiennikami Ashwagandhy innych producentów?

Osobiście stosowałem Ashwagandhę w tabletkach od firmy Now Foods około rok temu, jednak jej działanie nie było tak skuteczne jak w przypadku ekstraktu od Mother’s Protect. Dodatkowo na efekty musiałem czekać o wiele dłużej. Moim zdaniem jeśli chcesz w pełni sprawdzić jakie działanie ma Ashwagandha to warto wybrać firmę Mother’s Protect. 

7. Czy ashwagandhę można łączyć z alkoholem?

Nie znaleźliśmy żadnych informacji że jest to nad wyraz szkodliwe połączenie, jednak po prostu nie zaleca się spożywania alkoholu podczas suplementacji ponieważ neutralizuje on jej właściwości z racji tego że ma działanie odwrotne.

8. Gdzie można kupić Ashwagandhę od Mother’s Protect?

Ashwagandha od firmy Mother’s Protect jest dostępna bezpośrednio na stronie producenta: tutaj. Znajdziesz tam również wszystkie informacje o tym produkcie.

Jeśli chcesz przeczytać więcej o Ashwagandha to zapraszamy również do ogólnego artykułu o tym adaptogenie, który napisaliśmy jakiś czas temu. Opisuje on szerzej opisującego jego właściwości, historię i pochodzenie: kliknij tutaj aby przejść do artykułu

Jesteśmy również ciekawi waszych opinii na temat Ashwagandhy. Jeśli stosowaliście preparat od Mother’s Protect i chcielibyście podzielić się efektami to prosimy o wiadomość email na adres [email protected]